Závod s Fiestou S2000 je pouze jakýmsi tréninkem. Aaron Burkart plánuje start s Fiestou WRC při Rally Deutschland.
1. července se Aaron Burkart opět objeví na mezinárodní scéně. 28letý jezdec bude startovat na Rally Bohemia. Překvapivý start s tímto vozem zde v ČR má jednoduchý důvod. Tím je, že Aaron plánuje start s Fiestou WRC na Rally Deutschland. V mezidobí však není volné žádné testovací auto, a tak musí Aaron vzít za vděk slabším bráškou Fiesty WRC.
Rally Deutschland se bude konat od 18. do 21. srpna. Mimo Burkarta budou středem zájmu také Hermann Gassner jr. a Felix Herbold, kteří se budou snažit na domácí soutěži získat nějaké body do SWRC. Oba mají s náročnými tratěmi kolem Trieru zkušenosti a navíc budou poprvé startovat s top vozy.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?