Bývalý dvojnásobný juniorský šampión, P-G Andersson, si zkusí IRC. Svůj debut v Intercontinental Rally Challenge si odbude na Rally d'Italia-Sardegna, která se jede příští měsíc.
30letý Švéd pojede s Mitsubishi Lancer Evolution X pro britský tým JRM. Bude se jednat o stejný vůz, se kterým vyhrál Gwyndaf Evans v březnu Pirelli Rally započítávanou do Britského mistrovství. „Bude to poprvé, co pojedu s Evo X, i když mě před soutěží čeká ještě malý test ve Švédsku, který se odehraje v pátek. Vlastním jedno Evo IX, takže bude zajímavé porovnat rozdíly mezi těmito dvěma vozy,“ říká Andersson.Vysoce ceněný jezdec byl továrním pilotem japonské Suzuki ve World Rally Championship. Suzuki však šampionát na konci roku 2008 po pouhém roce účinkování opustilo. Nedávno se Per Gunar objevil za volantem Škody Fabie S 2000 ve WRC a také se zúčastnil testu Fordu Focus WRC pro tým M-Sport.
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.