Světlo světa spatřil návrh kalendáře WRC 2011. Kalendář, který by měl čítat čtrnáct podniků, bude předložen k schválení Světové radě motorsportu na zasedání v Bahrajnu příští měsíc.
Mezi nejzajímavější novinky by měla patřit zbrusu nová soutěž Abu Dhabi, která by měla v šampionátu vystřídat Jordánskou rally. Promotér WRC North One Sport také doufá, že po dvou letech odstartuje nový ročník v Monacu, Rallye Monte Carlem, o jejímž opětovném zařazení do šampionátu se intenzivně jedná. Pokud by jednání nebyla úspěšná a legendární „Monte“ zůstane v IRC, má promotér připravenu alternativu v podobě Norské rally, která se již v mistrovství světa objevila v roce 2008. Druhým náhradníkem v řadě by měla být soutěž našich severních sousedů, Rally Poland, která byla součástí WRC v loňském roce.Simon Long, ředitel North One Sport, odmítl návrh kalendáře komentovat s tím, že schválení návrhu, který předloží Světové radě motorsportu je plně v její kompetenci.Navrhovaný kalendář soutěží 2011• Rallye Monte Carlo• Švédská Rally• Mexická Rally• Portugalská Rally• Abu Dhabi Rally• Argentinská Rally• Italská Rally• Turecká Rally• Finská Rally• Německá Rally• Australská Rally• Francouzská Rally• Katalánská Rally• Rally Wales GB
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.