Portugalský pilot Bruno Magalhaes obsadil v 78. ročníku Rallye Monte Carlo sedmé místo, což je pro jezdce, který neměl před startem soutěže prakticky žádné zkušenosti s jízdou na sněhu výborné umístění.
Sedmé místo, na které Magalhaes poskočil po smolném odstoupení Ogiera (alternátor) je odpovídající tomu, co portugalský pilot na soutěži předváděl. Jedenáctkrát se probojoval do elitní desítky. Jednou byl dokonce čtvrtý a mít tak více „sněhových“ zkušeností mohl do boje o čelní pozice promlouvat daleko více. "Pokud bych měl více zkušeností s takto obtížnou soutěží, především ve volbě vhodného nastavení či pneumatik, mohl jsem skončit ještě lépe. Přesto jsem se sedmým místem velice spokojen. Splnil jsem si dětský sen startovat na Monte Carlu. Měli jsme od začátku cíl, dojet v TOP10 a to se nám podařilo, cíl je splněn," řekl Magalhaes.
"Jsem velmi spokojen s prací celého týmu. Bruno a Carlos jeli krásně, bez chyb. Auto dovezli bez jediného škrábnutí, což je na takto specifické soutěži nevídané. Jezdili velmi kvalitní časy, na což můžou být všichni naši sponzoři hrdi," prohlásil Carlos Barros, ředitel týmu.
foto: autosport.aeiou.pt
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.