Proklamovaný start týmu Proton v letošním seriálu Intercontinental Rally Challenge se dvěma vozy se odkládá. Prvním startem malajských speciálů bude až čtvrtý podnik IRC, Rally Sardinia.
Důvodem odloženého začátku sezony týmu MEM Motorsport je zvýšení konkurenceschopnosti speciálu testováním nových dílů. "Dali jsme si více času na otestování nových dílů. Testy již přináší první výsledky a byli bychom sami proti sobě, kdybychom se snažili vývoj uspěchat a odstartovat na Monte Carlu," řekl Chris Mellors, šéf týmu MEM Motorsport.
Na čtvrtém podniku IRC se s určitostí posadí do jednoho speciálu Proton Satria Neo S2000 Alister McRae, který tak bude chtít navázat na prozatím nejlepší úspěch malajské značky ze Skotska, kde britský pilot obsadil druhé místo. S velkým odhodláním o nadcházející sezoně mluví také Chris Mellors. "Po úspěchu na Rally of Scotland se vrátíme s vylepšeným vozem a já si myslím, že můžeme na tento výborný výsledek navázat a přidat ještě další dobré výsledky,". Na sedadlo druhého vozu jsou stále čtyři kandidáti.
Pomůže zvýšená frekvence testů ke zlepšení malajského vozu?
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.