Konec spekulací s přestupem ke Škodě! Mistr letošního ročníku IRC Kris Meeke včera oznámil, že setrvává u týmu Peugeot UK. Po tom, co letos získal v této stáji 66 z možných 70 bodů, potvrdil svoji oddanost Peugeotu.
„Několik posledních měsíců panovala nejistota a všichni na mě upínali svůj zrak, ale nyní je všem spekulacím konec. Pro mě je takřka nemožné pár slovy vyjádřit, jak jsem vděčný Peugeotu a Kronosu za šanci, kterou mi v letošním roce daly,“ vyjádřil se celkem přesvědčive Meeke.Peugeot vyhrál za poslední tři roky všechyny tituly. Letošním počínáním tak Meeke navazuje na svoje kolegy, na titul z roku 2007 Enrique Garcíi-Ojedy a loňské vítězství Nicolase Vouilloze. I přes silnou konkurenci zbrusu nové Fabie S2000 a celé řadou nově vznikajících speciálu S2000, Meeke zůstává věrný francouzské značce a doufá, že s ní i nadále bude pařit ke špičce.„Všichni mluví o tom, že konkurenční vozy stále posilují a model 207 začíná zastarávat, ale Peugeot Sport mi dal pro příští rok slib, že se bude snažit o to, aby z vozu dostal maximum, a já jsem velice šťastný, že s nimi mohou zůstat i pro příští rok.“
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?