Freddy Loix věří, že stále ještě může vyhrál letošní ročník Intercontinental Rally Challenge, i když na Azorech ztratil na černého koně letošního šampionátu Krise Meekea.
Loix vévodil průběžnému pořadí IRC, ale po Azorech na Meekea ztrácí dva body, když zde dojel čtvrtý, zatímco Meeke zde vyhrál. Nicméně, kdyby Loix vyhrál příští měsíc na Ypres Rally v Belgii, kde je favoritem, protože se jedná o jeho domácí soutěž, tak se může do vedení šampionátu opět vrátit. „Jsem v lepší pozici než jsem byl před 12 měsíci. Navíc je před námi Ypres, moje oblíbená rally. Bude to velká bitva, abych vyhrál tento šampionát a bude to velmi těsné, stejně jako to bylo vloni,“ říká Loix závodící za tým Kronos Racing.Loix, který vyhrál belgickou Ypres Rally již pětkrát, si je také jistý, že nový spolujezdec Frederic Miclotte zvýší jeho šance na zisk jezdecké korunky. „Adaptace na nového spolujezdce proběhla v pořádku již na Azorech. To mi dává větší šance pro zbytek sezony. Musím však jezdit konstantní výkony a musím dovést body z každého závodu,“ uzavírá Loix.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?