Designér Alexander Imnadze Baldini se nechal inspirovat závodními vozy Bugatti ze 40. let minulého století. Ač na to vůz nevypadá, jeho kola roztáčí elektromotor.
Na počátku rozvoje automobilismu bylo na trhu mnoho výrobců elektrických vozů. Na přelomu 19. a 20. století bylo dokonce více vozů poháněných elektřinou, než těch se spalovacím motorem. Konstruktér a designér Alexander Imnadze Baldini si pohrával s myšlenkou, jak by asi vypadaly závodní vozy 40. let minulého století, kdyby nezvítězila fosilní paliva, ale vozy byly stále poháněny elektřinou.
Svůj koncept, pojmenovaný jako Helvezzia Tipo-6 , byl navržen jako závodní vůz s možností použití na veřejných komunikacích. Design je inspirován tehdejšími závodními vozy, především Bugatti. A ač se jedná o elektromobil, jeho příď zdobí velká chromovaná mřížka "chladiče".
Otevřený automobil dostal kola umístěna mimo karoserii. Ta jsou opatřena úzkými pneumatikami a rezervním kolem uchyceným na levém boku. Řidič je proti povětrnostním vlivům chráněn jen nízkým předním sklem a do jednomístného Helvezzia Tipo-6 se dostane maličkými dveřmi umístěnými v pravé části.
O pohonu se ví pouze to, že jde o elektromobil. Jaký má výkon či jakou kapacitu má baterie, a její umístění ve voze, není známo.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?