Snad každý z nás už měl někdy chuť koupit si staré a prorezlé auto, se kterým by si užil trochu zábavy na rozblácených polních či lesních cestách. Zkrátka takový ten typ auta, u kterého se nemusíte bát poškrábaného laku, prasklého skla nebo rozbitého světa. Investice po podobných vozů na vyřádění však může přinést i další zajímavé zážitky.
To ostatně potvrzuje i tento postarší Jeep Cherokee XJ, se kterým se jeho majitel vydal do terénu. Během jízdy po lesní cestě však přední část Jeepu uvázla v hluboké díře s blátem, což se léty opotřebované karoserii s prorezlým rámem příliš nelíbilo.
Vůz musel trčet nějakou dobu se zadními koly ve vzduchu, což vyvíjí na karoserii a rám extrémní namáhání. Starý Cherokee byl navíc jedním z prvních Jeepů, který se zbavil samostatného rámu s karoserií a vsadil na samonosnou karoserii vyztuženou jakýmsi integrovaným rámem. Stal se tak civilizovanějším silničním vozem, ale v terénu přišel o část svých dovedností.
To je ale v tomto případě vedlejší, neboť vůz měl podle popisku u videa částečně zkorodovaný rám i karoserii, která namáhání nevydržela. Zadní kola s rámem se tak oddělila a přistála na zemi, zatímco zbytek karoserie čněl do vzduchu.
Video, které mělo nejspíše zachytit vyproštění Jeepu, začíná bohužel až těsně poté, co se karoserie oddělila od rámu. Vůz je lanem přivázaný k jinému off-roadu a probíhá pokus o jeho záchranu. Ten se překvapivě vydaří a navíc se během něj karoserie vrátí na rám.
Podle popisku videa se dokonce řidič dokázal vrátit na parkoviště, odkud se na terénní trať vypravil. Pevně však doufáme, že na cestu domů naložil auto na vlek. Ačkoliv se sice karoserie vrátila k podvozku, oprava by vyžadovala dlouhé hodiny vyvařování.
Něco takového je ale dost nepravděpodobné, neboť už tak na autě chyběla světla, okna a interiér vypadal dost zanedbaně - zkrátka auto na vyřádění v terénu. Místo toho tedy nejspíš tato americká klasika s řadovým 4.0 litrovým šestiválcem poputuje na vrakoviště.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.