Cestování v obytných automobilech či s karavany se v posledních letech opět vrací do módy, ovšem ne každý se spokojí s cestováním po kvalitních silnicích a přespáváním v udržovaných kempech. Někteří lidé touží po tradičním dobrodružství v divoké přírodě, do které ale potřebují pořádný stroj. A protože jejich nabídka je omezená a ceny dost vysoké, vzniká celkem bohatá řada různých přestaveb. A tato patří k těm nejzajímavějším.
Většina obytných automobilů do náročnějšího terénu vzniká na základě menších ale moderních náklaďáků s pohonem všech kol, u kterých je poměrně snadné upravit vnitřní prostor, rozvody energií, instalovat nezávislé topení nebo sehnat v případě poruchy náhradní díly. V tomto případě ale došlo na přestavbu druhoválečného náklaďáku Chevrolet z roku 1962, který nese na korbě dubovou chatku.
Tyto náklaďáky Chevrolet s pohonem 4x4 sloužily na bojištích druhé světové války pod označením G506 a snadno dokázaly přepravit až 1.5 tuny materiálu či vybavení kamkoliv bylo potřeba.Tento konkrétní, s označením G7117, byl z továrny vybaven nákladovou korbou s plátěnou střechou a navijákem.
Po válce se náklaďák opět vrátil zpátky do USA, kde se mu neznámo kdy dostalo působivé přestavby na obytný model. Na korbě vyrostla kompletní dubová chatka, která je doplněna vyřezávanými detaily, mosazným příslušenstvím a stylovým kováním. Fotky interiéru bohužel nemáme, podle všeho by se zde ale mělo nacházet místo na spaní i decentní kuchyňka.
Náklaďák ale prošel i dalšími modernizacemi. Například pod jeho kapotou se ukrývá 5.7 litrový motor V8, který nahradil původní 3.9 litrový řadový šestiválec, který byl pod kapotou ukryt během druhé světové války. Motor je propojen s manuální čtyřrychlostní převodovkou, která posílá výkon na všechna kola.
Místo vojenské zelené dostal náklaďák lak ve stínu burgundské červené, který doplňuje černě lakovaný podvozek a bíle lakovaná kola. Na předním nárazníků zůstal masivní naviják, na střeše kabiny řidiče je kromě pozičních světel i výkonná siréna a na spodních plechových bočnicích korby je umístěno nářadí, které při kempování jistě přijde vhod.
Vůz, který je v současnosti prezentován aukční společnosti Mecum, bude nabízen k prodeji mezi 15. až 17. listopadem tohoto roku v Las Vegas. A vzhledem k tomu, jakou pozornost přitahuje, se ani nedivíme odhadované prodejní ceně, která by měla být mezi 1 až 1.23 miliony korun.
Někomu to může připadat za obytné auto moc, ovšem v tomto případě dostane majitel spíše pojízdnou chatku, díky které bude moci usínat téměř kdekoliv si usmyslí.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?