Richard Hammond, jeden z nejznámějších motoristických moderátorů světa, se stal společně se svou rodinou a dalšími 12 návštěvníky luxusní vily obětí zlodějů. Ti měli během minulého měsíce proniknout do jejich pronajaté nemovitosti a odcizit peněžní hotovost i cennosti, zatímco Hammond s rodinou a ostatní hosté v klidu spali. Objevily se také spekulace, že hosté mohli být uspáni.
Jak informoval Sunday Express, Richard Hammond se svou ženou Mindy a dcerou Willow se měli stát cílem zlodějů během přenocování v luxusní nemovitosti v Saint Tropez. Společně s nimi bylo okradeno dalších 12 návštěvníků, kteří vše zjistili až ráno po probuzení.
Zloději se do nemovitosti vloupali během noci a počínali si velice sebevědomě. Kromě odcizení odložených cenností a hotovosti se nebáli ani otvírat dveře do dalších místností a prohledávat kabelky i zavazadla. Podle majitele nemovitosti šlo zlodějům především o hotovost, kromě toho si ale vzali i nějakou tu cennost, jako byly například hodinky patnáctileté Willow, dcery Hammonda.
Mindy Hammond, manželka Richarda, uvedla v rozhovoru pro Sunday Express své podezření, že museli být uspáni nějakým plynem. Později v rozhovoru dodala „Musíte mít nějakou jistotu, že to můžete udělat a že se lidé během toho nevzbudí."
The Telegraph v návaznosti na to kontaktoval experty, podle kterých by k něčemu podobnému mohl být použit například známý Chloroform, uspávat s ním 15 lidí by však bylo příliš zdlouhavé. Uspat lidi pomocí plynu by bylo naprosto nemožné už jen kvůli velikosti nemovitosti a ohromnému množství plynu potřebného k uspání celého osazenstva. Podle všeho tak museli být zloději skutečně velice tišší.
Dvojici zlodějů však zachytily bezpečnostní kamery a jejich dopadení proběhlo během pouhých 48 hodin. Po zbytek pobytu v luxusní nemovitosti však její majitel, který se po incidentu údajně zachoval velice hezky, objednal bezpečnostní agenturu, která objekt hlídala.
Podobný případ se přitom rozhodně nestal poprvé a zřejmě ani naposled. V roce 2006 byl během pobytu v Cannes okraden fotbalový hráč Patric Vieira, v jehož pokoji se skutečně našly stopy po uspávacím plynu. V roce 2010 byl opět v Saint Tropet okraden jezdec Formule 1 Jenson Button, který byl údajně během krádeže také uspán.
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.