Služebák s výkonem 707 koní za 1.5 milionu korun? Ministerstvo spravedlnosti šílí vzteky

mao / AutoRoad.cz, 20. července 2018, 17:05 Google+

Když se kterýkoliv státní úřad rozhoduje pro pořízení nových služebních vozidel, jedny z hlavních kritérií představují mimo jiné i cena a způsob využití. Když se tedy americké Ministerstvo spravedlnosti dozvědělo, že jeden šerif si pořídil jeden z nejrychlejších sedanů světa na dojíždění do práce, vzbudilo to pořádný poprask.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Šerif z Gwinnett County využívá k dojíždění do práce služební Dodge Charger Hellcat, který byl pořízen z peněz zabavených drogovým dealerům

Šerif z Gwinnett County využívá k dojíždění do práce služební Dodge Charger Hellcat, který byl pořízen z peněz zabavených drogovým dealerům | foto: youtube.com

Sdílejte článek

Americké Ministerstvo spravedlnosti často využívá k nákupu nového vybavení pro své podřízené úřady peníze, které jsou například zabaveny prodejcům drog nebo získány prodejem nemovitostí a dalších věcí, které byly zakoupeny penězi získanými z trestné činnosti a následně propadly státu.

Pokud pak chce některý z podřízených orgánů využít tyto peníze k nákupu nového vybavení, například služebního vozidla, musí sepsat žádost, kde má být uveden popis věci a současně účel jejího využití. Podmínky pro využití těchto peněz přitom stanovují, že pořizovaná věc nesmí být "extravagantní" a musí být využita ku prospěchu veřejnosti.

Možnosti využít tyto finance k pořízení nového vozu využil například i šerif Butch Conway z oddělení Gwinnett County, který požádal o 69 258 dolarů (cca 1.53 mil. Kč) na pořízení služebního sedanu Dodge Charger, čemuž Ministerstvo spravedlnosti vyhovělo. Na vůz pak ještě bylo instalováno policejní vybavení, díky čemuž vzrostla cena na necelých 1.6 milionu.

Tou dobou však zřejmě nikdo ani netušil, že si šerif Conway pořizuje Dodge Challenger Hellcat o výkonu 707 koní, který je považován za jeden z nejrychlejších sedanů a současně za jednu z ikon americké automobilové scény.

Jakmile se však celá věc provalila, což bylo nevyhnutelné, zaslalo Ministerstvo spravedlnosti na policejní oddělení dopis, podle kterého „dotčené vozidlo spadá mezi vysoce výkonné automobily, které nespadají do tradičního nákupu vozidel pro vozové parky bezpečnostních složek."

Na Ministerstvu zároveň vzbuzují podezření důvody, které policejní oddělení uvedlo do žádosti o peníze na pořízení nového služebního vozu. Podle žádosti má být totiž vůz využíván k dojíždění šerifa Conwaye do práce a současně pro nasazení bez označení a operace v utajení.

zdroj: youtube.com

Šerif Conway však s Ministerstvem spravedlnosti nesouhlasí a pořízení svého nového vozu se snaží hájit. Tisková mluvčí celého oddělení tak pro Journal-Constitution uvedla: „Šerif Conway trvá na správnosti pořízení tohoto automobilu. Zvláště když má tato agentura rozpočet 92 milionů dolarů a možnost zajistit pomocí tohoto vozu vyšší bezpečnost na silnicích."

Nový policejní Hellcat by navíc podle tiskové mluvčí mohl být využit i v programu Beat the Heat, o čemž však v žádosti nepadlo ani slovo. V rámci tohoto programu jsou mimo jiné organizovány závody ve sprintu na závodních tratích, během kterých se policisté snaží varovat řidiče před nebezpečím ilegálních závodů a před následky nevěnování se řízení.

img-responsive

Dodge Charger Hellcat | foto: Hennessey

Bez ohledu na výše zmíněné skutečnosti se však představitelé policejního oddělení nakonec rozhodly vrátit Ministerstvu peníze použité k pořízení vozu a zavázaly se připravit novou žádost, ve které budou lépe rozepsány důvody, kvůli kterým úřad žádá o peníze na zaplacení tohoto automobilu. Do té doby však policejní oddělení nemůže čerpat finance z tohoto programu na nic jiného.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Služebák s výkonem 707 koní za 1.5 milionu korun? Ministerstvo spravedlnosti šílí vzteky

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Omlazená Škoda Superb

Omlazená Škoda Superb přináší inovativní technologie, nové materiály a ostřeji řezaný design

Škoda Superb iV

Škoda odhaluje svou elektrickou budoucnost, seznamte se s modely Superb iV a Citigo iV

Škoda láká na premiéru omlazeného Superbu a čistě elektrického modelu Citigo

Záznam: Premiéra omlazené Škody Superb a elektrifikovaných modelů Škoda iV

Zetor (facebook/@zetor)

Brněnský Zetor vykázal ztrátu 149 milionů. Výrobce přiznal, proč se nedařilo

Ford Focus

Ford opět bodoval s 1.0 litrovým EcoBoostem, mezi motory do 150 koní nenašel přemožitele

BMW X7 M50i

BMW představilo svá nejsilnější SUV, modely X5 a X7 dostaly přeplňované motory V8

reklama
reklama

Doporučujeme

Škoda Design navrhl trofeje pro vítěze Tour de France 2018

Česká cena pro vítěze Tour de France? Její návrh vznikal ve Škodě

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Utajovaný hybridní supersport Ferrari ujížděl motorce, tentokrát předvedl brutální akceleraci

  2. Škoda Superb na první video-ukázce: Poprvé se dočkáme i robustnější varianty Scout!

  3. Klíč k dámské ložnici. Jak auta pomáhají na seznamkách a které zmínit nesmíte?

  4. Autonomní vůz dle Renaultu? Elektromobil Zoe s křídlovými dveřmi

  5. První čínské elektrické SUV dorazilo do EU. Jaké jsou šance, aby uspělo?

  6. První vůz, který přejel Saharu? Citroen představil repliku Scarabée d'Or

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud