Pokud osobní automobil narazí do tradičního evropského cihlového domu, většinou se jedná o nerovný souboj, který dům bez problémů ustojí. Za oceánem se však většina domů staví poněkud jiným technologickým způsobem a tak může snadno dojít k tomu, že jeden drobný náraz automobilu může celý dům odepsat - a to aniž by to bylo na první pohled viditelné.
O tom se na vlastní kůži přesvědčil i Anthony Perente z Warwicku v americkém státě Rhode Island, do jehož domu v úterý večer znenadání narazil osobní automobil. Perente byl navíc tou dobou doma a se svou matkou seděl v obýváku, jak vypověděl pro NBC 10 News.
„Sledoval jsem, jak se k nám to auto blíží a blíží a napadlo mě, že to zřejmě neubrzdí. A pak mě to najednou (náraz) vyhodilo z křesla," uvedl Perente pro televizní stanici.
V automobilu tou dobou seděl cca 20-letý řidič, spolujezdkyně a dítě. Dva lidé, včetně matky Peretna, byli po nehodě odvezeni do nemocnice, ovšem jako zázrakem se nikomu nic nestalo. Samotný dům ale takové štěstí neměl.
Náraz auta do domu byl totiž tak silný, že se dům doslova posunul ze svých základů. V současnosti tak dům vlastně částečně sedí na automobilu, který do něj narazil. Úřady tak musely dům v současném stavu prohlásit za neobyvatelný.
„Část zadních kol automobilu je v současnosti ve sklepě. Porazilo to kus základové zdi, takže auto teď částečně dům podpírá," uvedl Perente. Jeho pojišťovna v současnosti celou věc vyšetřuje a na konečný verdikt bude potřeba si ještě počkat. Zatím se však jako nejpravděpodobnější scénář jeví demolice domu.
A car that crashed into a home on Warwick Ave. last night is still there. The impact so great it moved the house off of the foundation. @WarwickRIPD still investigating the cause. pic.twitter.com/jpoPplqHgu
— Tony Gugliotta (@NBC10_Tony) 18. července 2018
Auta bývají po nárazech do domu na odpis poměrně často, ovšem toto bude zřejmě jeden z mála případů, kdy z havárie vyjde na odpis kromě auta i celý dům.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.