Když se řekne Tesla, většina světa si jako první tvář vybaví Elona Muska. A není se čemu divit, vždyť osud revoluční automobilky by byl bez tohoto vizionáře ochotného utratit všechno jmění jen pro realizaci svých snů dávno zpečetěn. Akcionáři společnosti však nyní volají po změnách za stolem, u kterého sedí Musk již od roku 2014
Jen díky vizím Elona Muska se automobilka už nejednou dostala ze svízelných finančních potíží, které by většina ostatních podniků neměla šanci ustát. Již v červnu tohoto roku však budou akcionáři hlasovat, kdo bude usedat v křesle ředitele, které si Musk nárokuje již od roku 2004.
S návrhem na změnu ředitele přišel Jing Zhao z kalifornské společnosti Concord, podle kterého by Tesla neměla být výjimkou z převládající praxe, podle které by měl v čele společnosti sedět nezávislý a nezainteresovaný ředitel, který se nenechá ovlivnit vlastním sentimentem a všechny kroky bude podnikat ku prospěchu společnosti.
Ostatně i to je jeden z argumentů, kvůli kterým by podle Zhaa měla nastat změna. Zhao již dříve upozornil, že tato změna by mohla minimalizovat konflikty a zároveň přinést akvizici společnosti SolarCity Corp.. Ta byla již dříve kritizována kvůli Muskově napojení na tuto nevýnosnou společnost zabývající se instalací solárních panelů.
Rada společnosti Tesla však akcionářům doporučuje, aby hlasovali proti návrhu. Ve společnosti totiž už nyní pracuje nezávislý ředitel Antonio Gracias, který společnost chrání před potencionálními problémy se správou společnosti, které by mohly vyplývat z najmutí plně nezávislého předsedy.
Společnost také mimo jiné uvedla, že její současná struktura je v souladu s praxí u ostatních velkých veřejných společností a již v současnosti zaměstnává sedm nezávislých ředitelů. „Dosavadní úspěch společnosti Tesla by nebyl možný, kdyby v jejím čele stál kdokoliv jiný než Elon Musk, který se společnosti věnuje každý den," pronesl jeden z představitelů rady společnosti Tesla Motors
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?