Anglie je v otázce alkoholu za volantem poměrně benevolentní, přesto se stále najdou řidiči, kteří se toho snaží zneužít. Tento případ je však o to smutnější, že jeho hlavní hrdinkou je opilá učitelka, která nejen že ohrožovala ostatní řidiče, ale také nakonec zavinila dopravní nehodu. Policie se však rozhodla zveřejnit záběry z její jízdy jako odstrašující případ.
Záznam palubní kamery, který tento týden zveřejnila britská policie z hrabství Sussex, je opravdu děsivý. Zachycuje totiž jízdu jízdu opilé učitelky za volantem Opelu Corsa, která není schopna udržet vůz ve svém pruhu, překračuje rychlost, občas zcela opouští silnici a několikrát navíc ohrožuje protijedoucí řidiče.
Téměř dvouminutový záznam začíná jízdou po dvouproudé silnici, na které řidička není schopna udržet vůz v pruhu a potácí se mezi dělícími čarami. Následuje dramatická jízda po kruhovém objezdu, během které řidička na chvíli zcela opustí silnici, ovšem poté se na ni opět vrátí.
Finále přichází při průjezdu městem, během kterého řidička konstantně porušuje rychlostní limity, přejíždí do protisměru, sráží kužely ohraničující práce v kanálech a nakonec i projíždí keřem. Její divokou jízdu zastavuje až náraz do kufru zaparkované Audi A4, které se ve svém stavu ani nepokoušela vyhnout.
Později se ukázalo, že za volantem seděla jednačtyřicetiletá učitelka Louise Willard, která během nárazu v rychlosti 59.5 km/h jako zázrakem neutrpěla žádná zranění. Její vůz podle fotografií zveřejněných policií ze Sussexu dostal pořádnou ránu, přesto ještě chvíli pokračoval v jízdě.
Ta však netrvala dlouho a nakonec Willardová zastavila. Krátce poté ji našli policisté, kteří ji dali okamžitě dýchnout - podle webu CarThrottle překračovaly naměřené hodnoty zákonný limit až trojnásobně. Ve Velké Británii je přitom možné usednout za volantem až s 0.8 promile alkoholu v krvi.
Louise Willardová tak zamířila před soud, který ji uznal vinnou z řízení pod vlivem alkoholu a ujetí z místa dopravní nehody. Willardová přišla na dva roky o řidičský průkaz a kromě toho ji soud vyměřil 150 hodin obecně prospěšných prací.
To je podle našeho úsudku zvláště mírný trest, neboť Willardová svou jízdou ohrozila řadu lidí, zatím co jako učitelka by měla jít svým studentům příkladem. Trest navíc rozpoutal vlnu diskuzí v kontrastu s nedávno odsouzeným řidičem na 8 měsíců vězení, který pouze ukazoval na policisty prostředníček a v autě měl instalovanou laserovou rušičku radarů.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?