Mercedes-Benz třídy S patří k tomu nejluxusnějšímu, v čem můžete cestovat. Automobilka již celá desetiletí vkládá do svého vrcholného modelu ty nejlepší a nejnovější technologie, díky čemuž se třída S stala synonymem luxusu, komfortu a bezpečí.
Během nedávného omlazení poslední generace třídy S, které proběhlo minulý rok, nadělila automobilka své vlajkové lodi řadu nových technologií, z nichž řada se stará o maximální komfort posádky. Jednou z nich je například funkce "Energizing Comfort Control", díky které umí automobil nastavit klimatizaci, ambientní osvětlení a sedadla tak, aby vám zvedl náladu.
Kromě špatné nálady si však Mercedes umí poradit i s bolavými zády. Vozy třídy S jsou totiž vybaveny skutečně luxusními sedadly, které kromě dnes již obvyklého vyhřívání a ventilace dokáží nabídnout i jedinečnou masáž, nebo funkci, díky kterým vás sedačka udrží na místě i při průjezdu zatáčkou.
Jak ale Mercedes těchto funkcí dosáhl? To se rozhodl zjistit jeden ze šťastlivců, který si mohl novou třídu S na týden vyzkoušet: světoznámý YouTuber z kanálu What's Inside, kterého na YouTube sleduje přes 5.4 milionu diváků. A protože měl automobil jen půjčený, dostal tento YouTuber pozvání od samotné automobilky do Stuttgartu, kde mohl rozřezat sedadlo jednoho z testovacích vozů.
Taková nabídka se samozřejmě neodmítá, takže YouTuber vybavený ostrým nožem bleskurychle rozpáral velice jemnou kůži, pod kterou nalezl drátky vyhřívání a několik vrstev jemné pěny. Pod vrstvami pěny se pak nalézá několik desítek polštářků, které se nafukují pumpou umístěnou v kufru.
Tyto polštářky pak slouží právě jako "masáž horkými kameny", bederní opěrka, nebo opora pro ramena. V případě průjezdu zatáčkou se pak nafukuje dvojice polštářů v bočnicích, díky kterým vůz řidiče podrží na místě a nabízí mu dokonalou oporu.
V sedáku, který je tvořen velice měkkou paměťovou pěnou, je umístěna čtveřice ventilátorů, která zajišťuje cirkulaci vzduchu. Vzduch je nasáván z prostoru pod sedačkou řidiče, díky čemuž působí skutečně "svěže" a chladně.
Překvapením pro YouTubera byla malá kapsa na přední straně sedadla, do které automobilka ukryla hasicí přístroj. Ten je všeobecně považován za ideální doplněk automobilu, ovšem v některých státech je dokonce považován za součást povinné výbavy.
Pokud teď kroutíte hlavou, máte nejspíš pravdu. Všechny tyhle informace se daly s trochou trpělivosti najít na internetu, nebo v uživatelské příručce. Samotné čtení by ale jistě nepřitáhlo za 24 hodin téměř 900 000 diváků - a o tom přeci YouTube je.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?