Svět přišel o jeden kus celkem vzácného Audi A1 Quattro. Před pár dny totiž jeden exemplář postihl celkem rozsáhlý požár.
Malá kapesní raketa z Německa má pod kapotou přeplňovaný benzinový dvoulitr s výkonem 256 koní a 350 Nm točivého momentu. Přenos síly na všechna čtyři kola obstarávala šestistupňová manuální převodovka a zrychlení z nuly na stovku je otázkou 5,7 sekundy. Asi nikoho nepřekvapí, že tenhle prcek je schopen bez 5 km/h olíznout hranici 250.
O to vzácnější tahle audi je, když vezmeme v potaz 333 vyrobených exemplářů. A ačkoliv se A1 Quattro chlubí poměrně rychlým poklesem ceny, po aktuální nehodě se může vše obrátit. Ve švýcarském Baselu totiž pár dní zpět jeden kousek postihl velký požár. Ze zatím nezjištěné příčiny vůz začal hořet a i přes rychlý zásah hasičů z něj moc nezbylo.
Na světě tak zbývá jen 332 kusů a majitel shořelého kusu možná trošku přispěl k navýšení jejich ceny. Logická úměra totiž říká, že čím menší počet něčeho exkluzivního, tím vyšší cenovka ve výsledku je. A právě tohle by se mohlo týkat i téhle malé a zběsilé audiny s nápisem Quattro.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?