Příznivci škodovek si jistě pamatují dobu, kdy byla na trhu chudě vybavená Škoda Fabia Junior. V rámci co nejnižších nákladů tohle auto nemělo absolutně nic. Jak by to ale dopadlo, kdyby se edice Junior dočkala současná Octavie?
Pojďme si rovnou říci, že trojková Octavia Junior by vypadala vážně hrozně. Základem je zmodernizovaná verze a jak je vidno, nelakované plastové nárazníky a vnější kryty zpětných zrcátek jí opravdu moc nesednou. Vše zabíjí plechová kola a ony pro někoho děsivě ošklivé dvojité světlomety.
Nástupce první Fabie Junior ale určitě na trh nepřijde. Doba se celkem změnila a takové auto by si dnes jistě nikdo nekoupil. Už základní výbava totiž je celkem bohatá a ve verzi Junior by to byla celkem katastrofa. A co by se stalo, pokud by "ořezaný" plastový Junior přišel?
Viper je definitivně vyprodaný. Výrobce prozradil, kdy ho přestane vyrábět
Určitě byste nemohli čekat palubní infotainment Swing s dotykovou 6,5“ obrazovkou. Ve výbavě by nebyla víc jak dvojice airbagů a s automatickou klimatizací by nemohl počítat snad vůbec nikdo. Ani bysme se nedivili, kdyby se okna v trojkové Octavii stahovala kličkami. I to by nebylo ničím zvláštním.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?