X-Tomi desing, si pro nás připravil další šílenost. BMW X6 M kabriolet.
Maďarský návrhář pustil uzdu své fantasii a vytvořil kabriolet, který by neměl na trhu obdoby. Vysoce výkonný, atraktivní s dvojicí dveří a přitom karoserií SUV a hlavně bez střechy. Trochu nám to připomíná Nissan Murano CrossCabriolet.
To, že by se začal vyrábět je asi tak pravděpodobné, jako, že litr naturalu 95 bude zítra stát 5 korun. Ještě připomeneme, BMW X6 M stejně jako BMW X5 M jsou poháněny twin-turbo 4,4-litrovým V8 motorem, který vyvíjí 567 koní (423 kW) a 750 Nm točivého momentu. Je připojen k osmistupňové převodovce Steptronic M a disponuje pohonem všech kol, který umožní zrychlit 0-100 km/h za 4,2 sekundy a zastaví jej až omezovač na rychlosti 250 km/h.
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?