Je to opravdu tak, samozřejmě nešlo o sériovou verzi Audi A1. Stalo se tak během každoročních rychlostních jízd na oválu v Nardó pro jeden německý motoristický magazín.
Tuto výkonostní verzi postavil známý německý tuner MTM. Pod kapotu A1 vecpali pětiválec 2,5 TFSI z typu TT RS vyladěný na maximální výkon pěti set koní a s maximem kroutícího momentu 600 N.m při 4400 ot/minutu. Na stokilometrovou rychlost se dokáže rozjet za 4,5 sekundy. Poháněna jsou pouze přední kola přes šestistupňovou manuální převodovku. Rychlostní Audi A1 jezdí na devatenáctipalcových kolech vybavenými aerodynamickými kryty a obutých do pneumatik rozměru 235/30 R19.
zdroje: gtspirit.com a vwvortex.com
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?