Mercedes Benz představí na autosalonu v Ženevě novou generaci modelu CLS, zatím jen ve formě konceptu F800.
Co by to bylo za koncept, kdyby nenabízel nějakou tu speciální technologii. Mercedes F800 je vybaven pokročilým hybridním ústrojím, které může živit tento 474 centimetrů dlouhou limuzínu dokonce i čistě na elektřinu. Takovýto dojezd je 30 kilometr, teprve po vybití Li-Ion baterie naskočí benzínový motor o objemu 3,5 litru.
Celkový výkon je 408 koní, což stačí ke zrychlení z klidu na stovku za 4,8 sekundy a maximální rychlost je omezena na obvyklých 250 km/h. A to i přes vysokou hmotnost 1700 kilo.
Aby toho ale nebylo málo, k dispozici je i vodíkový palivový článek s výkonem 136 koní.
Mercedes zde navíc prezentuje novou generaci systému Command, který je vybaven dotykovým displejem a dalšími vychytávkami.
Nový je i systém Pre Safe, který je schopen zamezit některým kolizím a na ty nevyhnutelné vůz připravit. Nově snímá celé okolí vozu, nikoliv jen to před vozem.
No a nakonec design. Ten by měl něco napovědět o příští generaci Mercedesu Benz CLS.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?