Po problémech s prodejem, červenými čísly a stagnací překvapil v březnu italský Fiat. V meziročním porovnání překonal díky velkému zájmu, především na italském poloostrově, koncern VW.
Ve srovnání s březnem 2005 vzrostl na evropském trhu nákup nových vozů o 4%, přesto si výrobci stěžují na silnou konkurenci, která tlačí zisky z prodeje trvale nízko, a to ve všech segmentech.
Zatímco prodeje Fiat Group a VW šly nahoru, asijští výrobci stagnovali a opětovně se nedařilo francouzskému Renaultu.
Foto: Fiat Group
V loňském roce jsme si do testu vzali hned několik lehce ojetých SUV z prémiového segmentu. Začalo to s Audi Q5, BMW X3 a minulý týden jsme přidali do party Volvo XC60. Vyzkoušeli jsme i aktuální generaci Lexusu NX. Bylo tedy na čase sáhnout také po Mercedesu GLC a zjistit, kdo je skutečným králem této třídy.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.