Koncern VW chystá představení atraktivní trojkombinace Coupé - Roadster - Speedster v jediném voze, nazvaném výstižně EcoRacer.
Podle údajů z Wolfsburgu se jedná o úsporné autíčko se slušně vycvičenými svaly. Maximální rychlost 230 km/h, zrychlení 0-100 km/h za 6,3 vteřiny a spotřeba jen 3,4 l/100 km. Překvapivé údaje?
Studie EcoRacer je osazena turbodieselem s výkonem 100 kW a váží pouhých 850 kilogramů díky širokému využití uhlíkových vláken.
Umístění živého motoru uprostřed vozu spolu s nízkou hmotností a těžištěm slibuje svezení plné emocí. EcoRacer dostal kabát se sportovními prvky a liniemi.
Nízké předního sklo v případě sundané pevné střechy evokuje příbuzenství s otevřenými sportovními prototypy.
Foto: Volkswagen
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.