Audi se nevzdá bez boje

Benoit Tréluyer je odhodlaný bojovat až do konce
Benoit Tréluyer je odhodlaný bojovat až do konce, foto: Audi Sport Press
iM1 25. října 2016 16:25
Sdílej:

V letošní sezóně se štěstí k Audi otočilo zády. Na závody v Silverstone, Le Mans a Austinu nebudou členové týmu Audi Sport Team Joes vzpomínat v dobrém. Trojice Loterrer / Tréluyer / Fässler ale před posledními závody sezóny nehází pomyslnou flintu do žita.

Minulý závod v Japonsku také nezačal pro posádku #7 nijak nadějně, když museli vzdorovat problémům již v prvním volném tréninku. „Nedařilo se nám absolvovat potřebné testy a závodní simulace, protože jsme hned na začátku zničili dvě sady pneumatik,“ prozradil Benoit Tréluyer. “Museli jsme se hned od počátku soustředit na nalezení nejvhodnějšího nastavení pro závod, i za cenu obětování kvalifikace.“

Audi #7 díky tomu chyběla kvalifikační rychlost, což znamenalo start až ze 3. řady, ale díky soustředěnému výkonu se francouzský pilot po startu rychle propracoval na třetí pozici. „Ještě před první zatáčkou jsem byl třetí,“ říká nadšeně Tréluyer. „Vůz na začátku ještě trochu plaval, ale provedl jsem v kokpitu nějaké změny nastavení a rychle se to zlepšilo a já měl auto po pár kolech plně pod kontrolou. Byl jsem si ve voze jistý a tak jsme zkoušeli vymyslet něco neočekávaného, čím bychom mohli soupeře překvapit. Bohužel ale hybridní systém byl proti. Je to velká škoda, protože auto bylo až do té chvíle vynikající a mohli jsme určitě bojovat o vítězství, což dokázala naše sesterská posádka v Audi #8. Doufám, a celý tým se mnou souhlasí, že se to určitě zlomí a že se k nám štěstí znovu přikloní. Budeme stále tvrdě pracovat a úspěchy se opět dostaví. Nesmíme to vzdát!“

Šampion FIA WEC ročníku 2012 se vyjádřil také k podpoře japonských fanoušků: „Nemohu dostatečně poděkovat zdejším fanouškům za jejich ohromnou podporu. S Andréem (týmový kolega André Lotterer) bychom jim rádi poděkovali za jejich laskavost a věrnost z nejvyššího stupínku pódia, ale bohužel to budeme muset odložit až na příští rok. Závodil jsem zde několik posledních sezón a oni mi neustále, rok co rok, vyjadřují velkou podporu. Hodně to pro mne znamená a velmi si té podpory vážím.“

Na vítězství, které by Benoit Tréluyer chtěl věnovat svým japonským, ale i všem ostatním fanouškům na celém světě, může posádka Audi #7 dosáhnout 6. listopadu v Číně. „Shanghai Internacional Circuit nám určitě sedne více. S ohledem na uplynulou část sezóny sem přijíždíme optimisticky naladěni. Každý závodní víkend jsme dosáhli určitého pokroku a jsme přesvědčeni, že se to jednou vyplatí. Samozřejmě do toho musíme jít naplno a pokusíme se najít to něco, co nám oproti minulým sezónám letos chybí.“ To „něco“ v co Benoit doufá, může být právě to potřebné štěstí, kterého se jim letos tolik nedostává. „Vítězství je to, co nám doposud v letošní sezóně tolik chybí. To pomůže povznést našeho ducha. S problémy a smůlou se obtížně vyrovnáváte, pokud to trvá příliš dlouho. Nesmíme to vzdát a my se nevzdáme!“

Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.