Špičkový Larbre Competition se vrací!

Gardel/Lamy
Gardel/Lamy, foto: www.auto-news.cz | Mariusz Stankowski
iM2 12. února 2008 20:39
Sdílej:

Larbre Competition, jeden z nejúspěšnějších týmů historie FIA GT oznámil, že se vrací do tohoto šampionátu v nadcházející sezóně. Jejich novou zbraní bude Saleen S7R pilotovaný belgickými jezdci Vincentem Vossem a Grégorym Franchim.

Pro rok 2008 má tým vysoké ambice, chtěl by se umísťovat mezi top týmy. „Vzhledem ke kvalitě soutěže jsme se náš vstup snažili pokud možno co nejvíce zkvalitnit. Výkon Saleenu S7R je výborný. Jezdce máme také dobré, Vincent nemá co dokazovat a Grégory loni ukázal, že má kvality na to, aby jezdil na špici,“ říká Jack Leconte.

Vincent Vosse vysvětluje jeho výběr: „Vždy, když jsem jel za Larbre, tak jsem skončil na pódiu v 24 Hours of Spa včetně velkolepého vítězství v roce 2002. To bylo jedno z nejlepších v mé kariéře. Když k tomu přidáme titul, který jsem s týmem vyhrál v roce 2006 v Le Mans Series, může tato nová stránka být v mé kariéře synonymem s úspěchem. Mimo to jsem ve FIA GT dodnes vyhrál dva závody a devatenáctkrát jsem stál na pódiu. Samozřejmě je mým cílem další zlepšení této statistiky během sezóny.“

Greg Franchi také jel závod Total 24 Hours of Spa v roce 2007 a skončil šestý. Jeho týmovým kolegou byl Luc Alphand, když osedlali Corvette C6R týmu Aventures. „Po učení se v sezóně 2007 je pro mě čas zařadit vyšší rychlostní stupeň. Náš tým je opravdu skvělý a jezdit s Vincentem pro mě může znamenat jezdit na špici. Když k tomu přidáte Saleen, tak jen mohu dodat, všechna světla jsou zelená!“

Stalo se
Novinky ze světa EV
Namísto hatchbacku už spíše crossover.

Škoda Favorit se vrací. Jako povedený elektrický crossover. Retro design míří do budoucnosti

Škoda Auto představila futuristickou vizi legendárního modelu Favorit. Kultovní hatchback z konce osmdesátých let se v nové studii mění na elektrický crossover, který spojuje retro prvky s aktuálními designovými trendy. Projekt vznikl z iniciativy designérů Ljudmila Slavova a Davida Stingla.

Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.

Zajímavosti
on-line prodej

Kupujete ojeté auto? Těmto 7 pastem se vyhněte, jinak zapláčete

Ročně se v Česku prodá na 650 000 ojetých aut. Může se proto zdát, že koupit si ojeté auto není žádný problém. Velký výběr ovšem ještě není zárukou kvality. Nemalé množství prodávaných ojetin skrývá před kupujícím svou historii. K tomu, aby se nechali vlákat do pasti, napomáhá i řada častých chyb, které zájemci při výběru vozu dělají. Které to jsou a čemu se vyhnout? 

Zajímavosti
Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.