Tuningová firma Lumma Design představila svůj nový ladičský program pro aktuálně nejzběsilejší Range Rover Sport s přívlastkem SVR.
Ten už v základu není ničím, co by bylo pomalé nebo vypadalo nějak nudně. Ani to však nezabránilo četným úpravám po všech směrech. Vůz dostal body kit CLR SV, který zahrnuje přední spoiler, nový přední nárazník a rozšířené blatníky.
Tento model má také nový zadní spoiler, přepracovaný difuzor a barevně lakované brzdové třmeny, které umístěny za koly o velikosti 22-palců. V interiéru je umístěn nový sportovní volant, prošívaná kožená sportovní sedadla s kontrastním prošíváním. černé hliníkové pedály a vyšívané podlahové rohože s logem tunera.
Pod kapotou je přeplňovaný 5,0-litrový osmiválec, jenž byl naladěn na 630 koní, nicméně u modelu vázaných pro vývozní trhy, které nevyžadují certifikaci emisí EC, může být motor naladěn až na 680 koní. Lumma bohužel neřekla, jak rychle se tenhle výtvor dostane z nuly na stovku. Standardní Range Rover Sport SVR to však umí za 4,5 sekundy.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?