Automobilka Opel potvrdila, že nová elektrická Corsa dostane označení "eCorsa." Novinka, která bude postavena na platformě z PSA, by měla být představena v roce 2020. V následujícím roce se pak dočkáme nové Corsy v klasické podobě - tedy se spalovacím motorem.
Nová eCorsa by se podle zpráv Motor1.com měla vyrábět ve španělské Zaragoze. Pro Opel a Vauxhall se bude jednat o skutečně výjimečný model, neboť bude vůbec prvním, který vznikne na platformě PSA. Francouzský gigant totiž koupil obě značky od amerického koncernu General Motors koncem minulého roku.
„Slazení platforem a palety pohonných jednotek by mělo podstatně omezit vývoj a složitost výroby. Ve výsledku bychom tak měli dosáhnout synergie a celkově vyšší ziskovosti," uvedl v minulém roce Michael Lohscheller, šéf automobilky Opel, pro AutoExpress.
Platforma o které se bavíme je v koncernu PSA označována zkratkou CMP a v současnosti bychom ji mohli nalézt například u Peugeotu 208. Elektrická varianta této platformy ponese název e-CMP a do roku 2021 bychom ji měli najít hned u 4 elektromobilů. Jedním z nich by mělo být i čistě elektrické DS, které se má představit na pařížském autosalonu koncem roku. Svůj elektromobil dostane i Citroen a nástupce současné generace Peugeotu 208.
Navzdory přechodu na francouzské platformy však Carlos Tavares, šéf koncernu PSAm uvádí, že vozidla z produkce Opel i Vauxhall si ponechají svou vlastní "identitu". „Existuje jasné postavení značek," uvedl výkonný ředitel PSA. „Opel zůstane německý a Vauxhall bude i nadále britský."
Novým modelem však elektrifikace značky Opel/Vauxhall zdaleka nekončí. Automobilka má v plánu uvést do roku 2024 elektrifikovanou variantu každého svého modelu. Pravděpodobně se tak dočkáme i nových hybridů a plug-in hybridů.
Corsa se navíc stane přelomovou i svým designem. Půjde totiž o vůbec první automobil, který bude navrhován podle nového designového jazyka, který Opel představí ve formě svého konceptu GT.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?