Dle francouzského L’Equipe zvažuje Peugeot možnost svého návratu na Rally Dakar. Jezdcem by neměl být nikdo menší než Stéphane Peterhansel.
Peugeot má zvažovat možnost návratu na slavnou Rally Dakar, kterou francouzská značka mezi lety 1987 až 1990 čtyřikrát vyhrála, tehdy se ovšem ještě jezdilo v Africe. "Je to jedna z cest, na kterých teď pracujeme, když jsme se aktuálně zúčastnili Pikes Peak," řekl tiskový mluvčí Peugeotu pro francouzský L'Equipe.
Závodní stáj se sídlem ve Vélizy se musela z ekonomických důvodů zkraje roku 2012 narychlo stáhnout z MS ve vytrvalostních závodech (WEC) a také ze slavného závodu 24 Heures du Mans. V červnu 2013 speciál připomínající Peugeot 208 vyhrál se Sébastienem Loebem za volantem závod do vrchu Pikes Peak v novém rekordu tohoto podniku. O dalších startech tohoto ryzího speciálu, který měl 875 koní a 875 kilogramů, se také uvažuje.
S návratem na Dakar by měl Peugeot na co navazovat. Značka se lvem ve znaku zde startovala v letech 1987 a 1988 se speciálem 205 Turbo 16 a v letech 1989 a 1990 se speciálem 405 Turbo 16. Pokud by se opravdu rozhodli vrátit se do této soutěže, tak by to ale bylo nejdříve v roce 2015, nakonec nadcházející ročník začíná už za necelé dva měsíce. Dle L'Equipe by měli Francouzi zkusit oslovit rekordmana závodu, Stéphana Peterhansela. Ve Vélizy se má ale mluvit také o možnosti jet se Sébastienem Loebem.
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?