DTM se v roce 2015 představí na domácí německé půdě šestkrát, dvakrát se pojede u německých sousedů (v Rakousku a v Holandsku) a jednou v Rusku.
DTM zveřejnilo předběžný kalendář pro rok 2015. Teď jej ještě musí schválit Mezinárodní automobilová federace (FIA) a Německý spolek motorsportu (Deutscher Motor Sport Bund - DMSB). Příští rok se tak můžeme těšit na devět závodních víkendů, z toho se pojede šestkrát v Německu a třikrát mimo něj.
Sezona začíná první květnový víkend klasicky na Hockenheimringu (3. května). Pak se jede posledního května na Lausitzringu (31. května). Třetí závod roku je tradičním vrcholem sezony - jede se totiž na okruhu Norisring v Nürnbergru (28. června). Pak jsou v plánu tři závody mimo území Německa: Zandvoort (12. července), Spielberg (2. srpna) a Moskva (30. srpna). Na podzim nás čekají dva závody: Oschersleben (13. září) a Nürburgring (27. září). Finále sezony obstará již tradičně závod na Hockenheimringu (18. října).
Ve srovnání s rokem 2014 se už DTM nepojede v Budapešti. Letos se tam jelo poprvé od roku 1988, jak teď již víme, tak bohužel jen jednorázově. Doprovodnými akcemi v rámci závodních víkendů DTM budou Evropská série Formule 3 a Porsche Carrera Cup. Nově se v rámci víkendů DTM bude jezdit také Audi TT Cup, který pro příští sezonu nahrazuje Scirocco Cup.
Kalendář DTM pro rok 2015: 03.05.2015: Hockenheim (Německo) 31.05.2015: Lausitzring (Německo) 28.06.2015: Norisring (Německo) 12.07.2015: Zandvoort (Holandsko) 02.08.2015: Red Bull Ring (Rakousko) 30.08.2015: Moskva (Rusko) 13.09.2015: Oschersleben (Německo) 27.09.2015: Nürburgring (Německo) 18.10.2015: Hockenheim (Německo)
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?