Ulitý start stál Merhiho vítězství

Paffett, Gary
Paffett, Gary, foto: dtm.de
iM2 21. října 2013 15:26
Sdílej:

Jezdec Mercedesu, Roberto Merhi, cítí, že nebýt penalizace průjezdu boxi, kterou obdržel za ulitý start, mohl by včera na Hockenheimu oslavit svoje první vítězství v kariéře pilota DTM.

Jezdec týmu HWA obsadil druhé místo, což mu zajistilo jeho nejlepší výsledek v dosavadní kariéře DTM. Merhiho jízda byla jednou z ozdob závodu, během kterého se dokázal prokousat z 21. místa, ze kterého do závodu vyrážel, až na 2. To ho navíc zbrzdila penalizce průjezdu boxy. Španěl je samozřejmě s výsledkem spokojen, avšak cítí, že byl schopný porazit i vítězného Tima Glocka - nebýt penalizace. Tu obdržel Roberto Merhi za ulitý start. "Včera jsem měl na to, abych vyhrál závod. Je škoda, že se mi to nepovedlo. Mohla za to penalizace za ulitý start. Nemůžete prostě vyhrát, když příjdete o tolik času [díky penalizaci], navíc jsem se po výjezdu z boxů ocitl v hloubi pole. Dnes jsem si ale nemohl přát víc. Když jsem se ráno vzbudil a viděl jsem, že prší, byl jsem šťastný. Věděl jsem, že budu v TOP5, za mokra mi to jde," hodnotí včerejší závod Merhi. "Po takovém výsledku musím být spokojený, letos to byla těžká sezona. I kdybych dojel 5., tak bych byl spokojený. Podium a nebo dokonce vítězství je ale ještě lepší." Jedno druhé místo posunulo Roberta na 15. místo v tabulce jezdců, kdyby vyhrál, byl by dokonce 12.: "Kdybych vyhrál, byl bych 12. Každopádně i tohle [15. místo] není špatné, zde je totiž 22 nejlepší jezdců na světě. Na konci sezony jsem šťastný."
Témata:
Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.