NÜRBURGRING – ZÁVOD; Dnešní odpolední závod na německém okruhu připomínal šachovou partii kombinovanou s osobní obranou známou z kolektivních sportů. V bitvě o body do průběžného pořadí tentokrát Audi nechybovalo a Tomczyk získal s velkým přehledem své druhé vítězství před Spenglerem a Ekströmem.
Zajímavou strategickou bitvu rozehráli jezdci v Mercedesech a Audi tradičně brzy po startu. Hledal se nejvhodnější čas pro obě povinné zastávky v boxech. Někteří jeli od startu s lehčími vozy a dojížděli závod v dlouhém stintu, jiní obráceně od startu setrvávali na dráze, aby v závěru dodali divákům vzrušení s ostrou jízdou na nových pneumatikách.
Tomczyk nedal dnes svým soupeřům šanci a vyjma zastávky v boxech vedl po celý závod s téměř luxusním náskokem od pěti vteřin výše. Po předchozím vítězství v Holandsku přidal dnes další maximální bodový zisk a redukoval náskok svého týmového kolegy Ekströma v průběžném pořadí na 4 body.
Bruno Spengler byl i dnes nejrychlejším zástupcem Mercedesu a dokázal se i díky bezchybné práci mechaniků probojovat za Tomczyka, kterému zpočátku kryl záda Scheider s dalším Audi. Kanaďan se však nikdy nedostal tak blízko, aby se mohl pokusit o útok a na vedoucího Ekströma po dnešku ztrácí deset bodů. Třetí projel cílem vedoucí muž tabulky Švéd Ekström, kterému se dnes dařilo více, než ve včerejší kvalifikaci a z desátého místa postoupil na třetí, když v závěru tvrdě vybrzdil Greena a využil takticky nabídnutého místa od kolegy Scheidera z Audi.
Scheider díky týmové strategii dokončil závod pod stupni vítězů, bohužel ho zdržel provoz na dráze a mechanici v boxech. Následoval ho Green a znovu bezchybný di Resta, jenž efektně předjel v přímém souboji zkušeného Bernda Schneidera. Poslední bodované pozice pak obsadili zmíněný Schneider a Kristensen, který se v úvodní části závodu se svým Audi vyloženě trápil.
Průjezdem boxy byli potrestáni Rockenfeller a Susie Stoddart, jejich tresty však neměly na boj o bodované pozice vliv.
Předposlední závod sezony se bude konat za tři týdny ve španělské Barceloně, kterou pořadatelé DTM loni ocenili nejlépe organizovaným podnikem...
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.