BRAND HATCH – KVALIFIKACE; Pilot Mercedesu Mika Häkkinen si drží výbornou formu i na britském okruhu a vybojoval si nejlepší startovní pozici pro zítřejší závod.
Hned první část dnešní kvalifikace přinesla velké překvapení. Jeden z favoritů a vedoucí jezdec průběžného pořadí Paul di Resta s dva roky starým vozem Mercedes nepostoupil do druhé části. Mimo hru zůstali také domácí Carroll, Margaritis, Stoddart, La Rosa a Vanina Ickx. Nejlepšího času dosáhl domácí jezdec Jamie Green.
Prostřední část přinesla další napínavou bitvu o postup do finále dnešní kvalifikace. Nejrychlejší čas zajel Mattias Ekström z tábora Audi, ale u čtyř kruhů mnoho důvodů ke spokojenosti nebylo. Dva vozy letošní specifikace totiž zůstaly mimo první osmičku. Těsně za branou finále zůstal Winkelhock, Lauda, Luhr, Scheider, Paffett a Rockenfeller.
Závěrečná bitva čtyř Mercedesů a čtyř Audi s časomírou byla ovlivněna červenou vlajkou, kterou pořadatelé vyvěsili po havárii Tomczyka, zřejmě v důsledku problémů s brzdami. Do té doby nejlepší čas Miky Häkkinena po restartu kvalifikace již nikdo nepřekonal. Z první řady budou do závodu zítra startovat Mercedesy Häkkinena a Spenglera. Druhá řada patří Audi, rychlejší byl překvapivě Premat s loňským vozem před Ekströmem. Tomczyk bude startovat osmý.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?