Německá média přinesla informaci o novém termínovém kalendáři pro sezonu 2007, který však zatím nebyl organizátorem šampionátu DTM potvrzen.
Kdo čekal v duchu globalizace expanzi německého šampionátu cestovních vozů, bude zklamán, kalendář pro rok 2007 je téměř kopií toho loňského, tedy z pohledu místa konání.
Start a finále je opět plánováno na německý Hockenheimring, ale pokud bude tato podoba schválena a potvrzena, uskuteční se o jeden podnik více a tím je závod v italském Mugello, kde se dosud pouze testovalo.
Závod v britském Brands Hatch je sice v plánu, ale jeho uskutečnění bude odviset od toho, jak dopadne inspekce vedení DTM. Seriál také opouští Le Mans a stěhuje svůj francouzský závod do Magny Cours. Závod v Dubaji se opět neobjevil, ale údajně se této myšlenky organizátoři stále nevzdali, je však pro rok 2007 odložena.
Předběžný kalendář 2007
22. dubna - Hockenheimring 6. května - Oschersleben 20. května - Lausitzring 10. června - Brands Hatch* 24. června - Norisring 15. července - Mugello 29. července - Zandvoort 2. září - Nürburgring 23. září - Barcelona 14. října - Magny Cours 28. října - Hockenheimring
Foto: dtm.de
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.