SSangYong se chystá prorazit na americkém trhu. Podaří se mu to s offroadem, založeným na designu Wrangleru?
SsangYong je čtvrtý největší jihokorejský výrobce automobilů. To je ale fakt, který by automobilka ráda změnila. Proto nyní usilovně pracuje na vytvoření modelu, který by jí dopomohl k získání úspěchů na trhu v USA. Sází přitom na osvědčený recept, jak si získat pozornost typického amerického zákazníka.
To je pořádný „teréňák“. A to rovnou takový, který bude konkurovat stálici jako je Jeep Wrangler. Designově by měl vůz vycházet ze zmiňovaného Wrangleru, zároveň by měl ale odkazovat na první generaci vozu SsangYong Korando. Využívat by měl techniku ze současné generace Tivoli. S těmito informacemi přišel britský magazín Autocar, který se odvolává na zdroje uvnitř SsangYongu.
Tento budoucí model by měl pomoct zvýšit prodeje automobilky nejen v USA, ale po celém světě. Také by měl ukázat, že výrobce dokáže vyrobit velice kvalitní offroad, na jejichž výrobu se kromě několik málo sedanů specializuje.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?