BMW představuje nejostřejší variantu luxusního kupé třídy 6. Podobně jako minulou generaci, i tuto doplňuje vyladěná verze M.
Divize BMW M se v poslední době rozhodla pouštět se do velmi roztodivných projektů, které vyvrcholily nedávným představením dieselového SUV označeného právě oním magickým písmenem. Snad právě na zchlazení žáhy nejortodoxnějších fanoušků se nyní představuje ostré Gran Turismo třídy 6.
Motor pod kapotou již známe z ostré pětky, jde o osmiválec s objemem válců 4,4 litru a výkonem 560 koní. Je přeplňován dvěma turbodmychadly a maximální točivý moment 680 Nm dává již od nizounkých 1500 otáček za minutu. Výkon je dále přenášen na sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku M DCT a skrze samosvorný diferenciál dále na zadní kola. Manuální převodovka se údajně zvažuje.
I přes nemalou hmotnost 1850 kilo dovede M6 sprintovat z klidu na sto za 4,2 sekundy. Maximální rychlost je 250 km/h, avšak pokud si připlatíte, v BMW omezovač deaktivují a poté je možné překonat i metu 300km/h. O metrák těžší kabriolet je trochu pomalejší.
Nemohlo by jít o BMW, kdyby nebyla standardně montována velmi slušná výbava zahrnující zpětnou kameru, systémy hlídající opuštění jízdního pruhu, noční vidění či adaptivní tlumení. Připlatit je možné za nevadnoucí keramické brzdové kotouče nebo prémiové hudební systémy.
Základní cena vozu by měla atakovat třímilionovou hranici.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.