Mazda 2 s novou tvárou

2
2, foto: Mazda Motor
Braňo Porubčan 10. října 2009 11:56
Sdílej:

Japonská Mazda zverejnila prvú trojicu fotografií faceliftovaného prevedenia najmenšieho modelu v ponuke - Mazdy 2. Pripravila pre ňu novú tvár v štýle väčších súrodencov.

Japonská Mazda pripravila drobné korekcie vzhľadu pre svoj najmenší model v ponuke, Mazdu 2. Faceliftované prevedenie bude predstavené pri príležitosti začiatku výroby tohto modelu v Thajskom závode automobilky v meste Rayong, odkiaľ bude z výrobných pásov schádzať od konca októbra.

Podľa prvých fotografií sa modernizácia prejaví výhradne na prednej maske, inovovanej v štýle ostatných súrodencov. Nový je predný nárazník, ktorý sa podobá väčšej Mazde 3, dvojica krajných otvorov, kde sú umiestnené svetlomety do hmly má výraznejšie tvarovanie zvýraznené striebornou lištou.

Okrem zmien popísaných v predchádzajúcich riadkov nemáme o faceliftovanom prevedení ďalšie informácie, zatiaľ teda nevedno, či sa facelift prejaví aj na interiéri alebo v použitej technike.

Súčasnú podobu Mazdy 2 poznáme od roku 2007, kedy prišla na trh najskôr ako 5-dverový hatchback, neskôr doplnený o trojdverovú verziu. V niektorých krajinách sa predáva aj verzia v prevedení sedan.

Témata:
Stalo se
Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.

Novinky
Toyota Aygo X (2025)

Stylovější, silnější, úspornější. Toyota Aygo X z Kolína překvapila hybridem a technikou z Yarisu

Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.