Při pohledu na Isettu vás může napadnout spousty otázek. Je to motorka nebo auto? Kde to má dveře? Jak se to řídí?
Ať ten stroj na fotografii vypadá jakkoliv, rozhodně nepřipomíná žádné BMW, které jsme doposud viděli. Před Vámi ale stojí BMW Isetta, některými lidmi označovaná jako „auto pro moderního hipstera“. Konkrétně tenhle model se objeví na aukci konající se na Warwickshireském výstavišti v Anglii 10. června.
Krásně červená BMW Isetta je z roku 1961 a podle dostupných informací je ve výborné kondici s rozsáhle zdokumentovanou servisní historií. Odhadovaná prodejní cena činní 450 až 500 tisíc korun.Automobil pochází ze soukromé sbírky a jeho pravostranné řízení bylo kompletně zrenovováno před pěti lety a je tedy plně funkční. Tachometr ukazuje krásných 54 tisíc kilometrů.
Nejzajímavější je ale spotřeba, která činní přibližně 3 litry benzinu na 100 kilometrů. Vůz pohání motocyklový jednoválec o objemu 0,25 litru poskytující výkon 12 koní. A ano, vlastně to není ani automobil. Technicky správně se jedná o kapotovaný skůtr.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?