1. kalendář seriálu A1GP představen

Verstappen, Jos
Verstappen, Jos, foto: A1 Grand Prix Media
ar1 2. září 2005 23:47
Sdílej:

Za několik málo dní odstartuje do své úvodní sezony nový automobilový šampionát A1 Grand Prix. Dnes byl potvrzen jeho první kalendář sezony.

Nový šampionát, pojmenovaný druhým jménem jako Světový šampionát Motorsportu bude hostit na dvacetřtyči závodů ve dvanácti závodních víkendech. Šampionát navštíví mnoho zajímavých zemí.

Jezdci mnoha národností budou v týmech svých zemí hájit své barvy a bojovat o body v maratonu o historicky první titul mistra seriálu A1 Grand Prix. Tento šampionát přináši soutěžícím, ale i divákům zcela nový rozměr motoristického sportu, který přináší národní cítění do soutěžení. V každém týmu budou zastoupeni jen národní sponzoři.

Historicky první kalendář sezony 2005/06 představil prezident soutěže Sheikh Maktoum. První závod startuje 25. září  2005 na britském okruhu v Brands Hatch.

Datum                             Okruh25. září 2005 A1 Grand Prix of Nations, Brands Hatch, Great Britain9. října 2005A1 Grand Prix of Nations, EuroSpeedway, Lausitz, Germany23. října 2005A1 Grand Prix of Nations, Circuito Estoril, Portugal6. listopadu 2005A1 Grand Prix of Nations, Eastern Creek, Sydney, Australia20. listopadu 2005A1 Grand Prix of Nations, Sepang International Circuit, Malaysia11. prosince 2005A1 Grand Prix of Nations, Dubai Autodrome, UAE15. prosince 2006A1 Grand Prix of Nations, Sentul Circuit, Indonesia29. ledna 2006 A1 Grand Prix of Nations, South Africa12. února 2006A1 Grand Prix of Nations, Autodromo Internacional de Curitiba, Brazil26. února 2006A1 Grand Prix of Nations, Parque Fundidora Monterrey, Mexico19. března 2006A1 Grand Prix of Nations, Laguna Seca, California, USA2. dubna 2006A1 Grand Prix of Nations, Shanghai International Circuit, ChinaV šampionát A1 Grand Prix bude zastoupeno prostřednictvím týmu 25 národů, což je 80% světové populace z pohledu národů. Do prvního závodu je však zatím potvrzeno 23 národů, čeká se na potvrzení dalších dvou.

Foto: A1GP Media

Témata:
Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.