Tony George ruší vlastní závodní tým Vision Racing. Kvůli nedostatku sponzorů byl nucen uzavřít životní kapitolu, kterou odstartoval v roce 2005.
Tony George se dalším krokem stahuje z prostředí motosportu, ze světa rychlých kol, který tak oddaně zbožňuje. Stáj Vision Racing založil společně se svou ženou a hercem Patrickem Dempseyem. Barvy týmu hájil od jeho založení Georgův nevlastní syn Ed Carpenter.
Tony George zformoval Vision Racing na troskách stáje Kelley Racing. Za pět let fungování a 121 odjetých závodů se žádnému z jezdců nepodařilo dostat na Victory Lane. Nejblíže k tomu měl Ed Carpenter při loňském závodě v Kentucky, tehdy mu na první pozici chybělo pouhých 0.0162 vteřiny.
Bývalý šéf série IndyCar a Indianapolis Motor Speedway včera propustil všech 16 zaměstnanců. Podle jeho slov to bylo velmi emociální. „Nedokážu to popsat,“ uvedl George. „Budeme se snažit zachovat nějaký stav, aby bylo možné tým znovu reaktivovat,“ pokračoval.
Provoz stáje financovala v roce 2009 převážně společnost Menards, ale po jejím odchodu se George ocitl bez sponzora a i přes usilovné hledání, se mu nepodařilo zahájit novou spolupráci.
Pro Eda Carpentera to znamená konec v sérii IndyCar. Místo na celou sezónu pravděpodobně nesežene, už proto, že platí za oválového specialistu a na okruzích pokulhává. Carpentera možná uvidíme na Indianapolis 500, a možná s „reaktivovaným“ Vision Racing. Vždyť takový scénář jsme mohli vidět o Bobbyho Rahal, který na začátku roku 2009 zavřel stáj, ale závod Indianapolis 500 nevynechal
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.