Penske má double, Castroneves vyhrává

Castroneves - Briscoe
Castroneves - Briscoe, foto: IndyCar Media
iM3 7. června 2009 15:22
Sdílej:

TEXAS - ZÁVOD; Helio Castroneves si dojel pro své druhé vítězství v letošní sezóně a zároveň třetí na oválu Texas Motor Speedway. Záda mu kryl týmový kolega Ryan Briscoe a pro tým Penske dovedl pátý závodní víkend IndyCar k dokonalosti.

Castroneves se dostal do vedení v 175 kole po závěrečných zastávkách v boxech. Na třetím místě dojel vítěz z Milwaukee Scott Dixon. Svůj nejlepší výsledek roku 2009 zaznamenal čtvrtým místem Marco Andretti. Podruhé v řadě dominoval závodu Ryan Briscoe, ale vítězství mu opět o vlásek uniklo. Vedl celkem 160 kol (minulý víkend na Milwaukee 154 kol), ale druhé letošní prvenství mu prošlo skrze prsty. Mechanici Helia Castronevese byli mnohem rychlejší a brazilského jezdce poslali do čela.
Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?