Briscoe vítězem kvalifikace ve Watkins Glen

Briscoe, Ryan
Briscoe, Ryan, foto: IndyCar Media
Martin Hájek 6. července 2008 12:18
Sdílej:

WATKINS GLEN; POSTAVENÍ NA STARTU: Kvalifikace na nedělní závod, jenž se pojede na přírodním okruhu ve Watkins Glen přinesla mnoho překvapení. Jendím z nich je vítězství Ryana Briscoeho a druhá pozice Justina Wilsona.

Dalším překvapením byla porucha na voze trojnásobného vítěze pole position Helia Castronevese, který se dostal do potíží díky prasklému lanku pedálu plynu. 20ti minutovou kvalifikaci tak nemohl dokončit a nemá zaznamenaný žádný čas.  Odstartuje tak do závodu z poslední 26. pozice.

Oproti tomu, jeho týmový kolega Ryan Briscoe kvalifikaci vyhrál a na startu se postaví na druhý konec – začátek startovního pole. Zajímavostí tak bude, že šest týmů bude stát v prvních třech řadách.

„Učinili jsme přes noc nějaké malé změny na voze,“ říká Briscoe, jenž si zajistil své druh pole position v kariéře. „Dosáhli jsme v zatáčkách požadovanou rychlost, což je zde důležité. Mohl jsem na to v zatáčkách šlápnout a vyplatilo se to. Cítím se tady jak doma. Zdejší okruh mám rád. Je jeden z mých nejoblíbenějších.“

Tým Penske tak zaznamenal své 171. pole position. Justin Wilson zajel s časem 1:29.3804 druhou pozici pro nedělní start. Díky tomu dostal svůj vůz s číslem 2 Newman/Haas/Lanigan letos poprvé do první řady na startu. Wilson byl spokojený z výsledku, ale cítil, že má na víc. Chtěl vyhrát pole position.

Ryan Hunter-Reay s vozem týmu Rahal Letterman Racing skončil s časem 1:29,635 v kvalifikaci třetí. „V pátek jsme na tom byli špatně, ale přes noc jsme makali na autě a je to lepší,“ postěžoval si Hunter-Reay. Čtvrtý čas zaznamenal Scott Dixon, pátý Oriol Servia a šestý skončil vítěz posledního závodu v Richmondu, Tony Kanaan.

Máme se tedy na co těšit. Závod můžete dnes večer (6.7.2008) sledovat od 21:35 na TV Galaxie.

Stalo se
Novinky ze světa EV
Namísto hatchbacku už spíše crossover.

Škoda Favorit se vrací. Jako povedený elektrický crossover. Retro design míří do budoucnosti

Škoda Auto představila futuristickou vizi legendárního modelu Favorit. Kultovní hatchback z konce osmdesátých let se v nové studii mění na elektrický crossover, který spojuje retro prvky s aktuálními designovými trendy. Projekt vznikl z iniciativy designérů Ljudmila Slavova a Davida Stingla.

Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.

Zajímavosti
on-line prodej

Kupujete ojeté auto? Těmto 7 pastem se vyhněte, jinak zapláčete

Ročně se v Česku prodá na 650 000 ojetých aut. Může se proto zdát, že koupit si ojeté auto není žádný problém. Velký výběr ovšem ještě není zárukou kvality. Nemalé množství prodávaných ojetin skrývá před kupujícím svou historii. K tomu, aby se nechali vlákat do pasti, napomáhá i řada častých chyb, které zájemci při výběru vozu dělají. Které to jsou a čemu se vyhnout? 

Zajímavosti
Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.