"Zelená" Indianapolis 500

Enge, Tomáš
Enge, Tomáš, foto: IndyCar Media
Matej Krajčovič 27. května 2008 20:47
Sdílej:

IndyCar Series sa snaží byť v popredí aj v oblasti šetrenia životného prostredia. Napríklad už pár rokov do svojich monopostov tankuje etanol. Počas nedeľných pretekov v Starej tehelni sa zvyšovalo povedomie o ochrane životného prostredia aj divákom na tribúnach.

Najslávnejší podnik sezóny totiž poslúžil ako promo novej americkej televíznej stanici, ktorú spustí sieť Discovery 4. júna. Tá zobrazila na veľkých obrazovkách tipy ako šetriť životné prostredie. Či si však americký diváci po ceste domov na svojich veľkoobjemových žrútoch benzínu na vzdelávacie typy spomenú aj doma nevedno. Včera sa taktiež dobrovoľníci pustil do čistenia okruhu od odpadkov. Postarali sa o roztriedenie zvyškov a ich presun do centier na spracovanie separovaného odpadu. Celý projekt bol zaznamenaný na filmovú pásku a bude odvysielaný ako súčasť série dokumentov na novej stanici.
Témata:
Stalo se
Testy aut
Toyota ProAce Verso

Test ojetiny: Toyota ProAce Verso VIP – univerzální praktik s bohatou výbavou

Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?

Novinky ze světa EV
Koncept vozu Tesla Model 3+

Tesla vytře evropským automobilkám zrak. Představí Model 3+ s dojezdem až 800 km

Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.

Testy aut
DS 7 PHEV 300 AWD Edition France

DS 7 PHEV 300 AWD Edition France – šmrncovní plug-in hybrid za zvýhodněnou cenu

Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?