Ryan Briscoe byl potvrzen stájí Rogera Penskeho pro příští sezonu jako týmový kolega Helia Castronevese. Australan nahradí v závodním voze Sama Hornishe, jenž se rozhodl startovat v šampionátu NASCAR.
26letý pilot není v IRL žádným nováčkem, ale po těžké havárii v Chicagolandu 2005 nenašel angažmá. „Indy Car je seriálem, kde jsem chtěl v příštím roce startovat. Jsem moc rád za druhou šanci."
Briscoe na ní tvrdě pracoval, spolu s týmem Penske startoval letos v seriálu sportovních prototypů a vozů grand tourismo American Le Mans Series a dostal jednorázovou příležitost i v Indy500. V ALMS podával stabilně dobré výkony, ale především pátým místem ve staré cihelně si řekl o důvěru.
„Rozhodovaly dva klíčové body. Prvním byl start v Indy, kdy odvedl skvělou práci. Za druhé to byl program v ALMS, kde si vedl také skvěle. Ryan je mladý a jsem přesvědčen, že má před sebou dlouhou kariéru spolu s naší stájí," dodal Roger Penske.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.