MONZA - 2. PRETEKY: Druhé preteky na legendárnom talianskom okruhu sa skončili diskvalifikáciou včerajšieho domáceho víťaza. Timo Glock po dnešnom triumfe upevňuje vedenie v šampionáte.
Ricardo Risatti štartujúci z pole position si po prejazde prvou zákrutou obhájil pozíciu prenasledujúc Brunom Sennom, ktorému sa podarilo poskočiť na štarte z piatého miesta na druhé.
Šprint, ktorý bol vypísaný na 21 kôl zobral nemecký rodák Timo Glock doslovne a postupne sa prepracoval až do vedenia. Napriek výbornej jazde nemal Timo Glock na konci pretekov na svojom konte najrýchlejšie kolo. To si vybojoval Adam Carroll, vďaka čomu sa tešil aspoň z jedného bodu.
Domáci pilot a včerajší víťaz Giorgio Pantano kolidoval hneď v úvode pri snahe predbehnúť Risattiho. Komisári následne požadovali od Pantana, aby navštívil mechanikov koli nutnej oprave. Pre ignoráciu tohto nariadenia sa musel zmieriť po skončení pretekov s jediným výsledkom, ktorým bola jeho diskvalifikácia.
Foto: www.gp2series.com
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.