TORONTO - 1.KVALIFIKÁCIA: Francúzsky pretekár sa opäť dostáva do svojej obviklej formy, avšak zisk prvého víkendového bodu nebol až tak ťažký, ako sa zdalo po poslednom tréningu.
Pilot tímu Newman/Haas/Lanigan sa ešte krátko pred kvalifikáciou obával, ako sa bude dariť jeho súperom. Predsa len v predchádzajúcom tréningu obsadil štvrté miesto, ale pravdepodobne ma vrásky na čele najviac robil víťaz tohto tréningu Will Power.
Bohužial monopost tímu Australia, v ktorom sedel práve Will Power predčasne vypovedal službu a po priebežnom zisku nie príliš oslnivého času sa musel uspokojiť s posledným miestom vo výsledkovej listine. Sebastien Bourdais takto morálne posilnený bez problémov porazil štartovné pole a okrem tradičného bodu za zajazdenie najrýchlejšieho času si pre preteky poistil prvú radu na štarte.
Foto: Newman/Haas/Langin Racing
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?