Poslednými pretekmi sa Robert Doornboss dostal do vedenia šampionátu. Udrží si ho aj po druhom kanadskom podujatí v uliciach Toronta?
Päť pódií zo šiestich štartov je bilancia holandského pilota po posledných pretekoch v Quebeckom Mont-Tremblant, kde dosiahol svoje prvé víťazstvo v Champ Car, čo ho dostalo do bodového vedenia. Jeho tímový kolega Dan Clarke mal v posledných pretkoch väčšiu smolu a po technických problémoch musel predčasne odstúpiť. Do tej doby však držal krok s čelom štartovného pola. Prírodný okruh strieda mestská trať Toronta...
Robert Doornboss: "Do Toronta ideme s ešte väčšou sebadôvorou. Po našom prvom víťazstve dúfame, že predvedieme našu konkurencieschopnosť aj v Toronte a zopakujeme víťazstvo z Mont-Tremblant. Myslím si, že to budú veľmi tesné preteky a náš tím bude musieť ísť až na hranu možností pre zisk víťazstva. Ako sezóna pokračuje, sme stále silnejší a silnejší a myslím si, že v toronte to bude opäť veľmi čisté."
Dan Clarke: "Veľmi sa teším na Toronto a budem sa snažiť vyhrať. Napriek poslednému výsledku sme mali v Mont-Tremblant dobrý víkend a mužstvo je plné energie a rýchlosti - stále pracujeme na našej hybnej sile, na ktorej pracujeme od Portlandu. Viem, že máme priestor na predvedenie viacerých pekných pretekov a dúfam, že Toronto bude jedným z nich."
Foto: Red Bull
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.
Sháníte-li ojeté SUV se silným motorem, tak máte v nabídce sekundárního trhu s auty rozhodně z čeho vybírat. Mnoho lidí má rozpočet na rodinné SUV přibližně milion korun, což na nového Kodiaqa nestačí, na prémiové značky už vůbec ne. Dnešní recenze se podívá na zoubek 6 let staré Audi Q7, kterou za milion pořídíte. To je mimochodem podobná částka, za jakou koupíte modernizovaný Kodiaq RS první generace – co je lepší volba?