Tony Kanaan oslavil své druhé vítězství v sezóně, ale nejvíce se média zaměřila na ostrou výměnu názorů mezi Danicou Patrick a Danem Wheldonem.
Celý konflikt začal v 89. kole, kdy se Patrick snažila předjet Wheldona. Šampión z roku 2005 ji ale ve výjezdu ze zatáčky vytlačil a došlo k lehkému kontaktu. Američanka málem skončila ve zdi, ale vůz se štěstím zvládla. Bohužel musela do boxů, kde opravou strávila jedno kolo.
Po závodě si Patrick našla Wheldona v boxech a po žhavé diskuzi si do Brita dokonce rozhořčeně šťouchla.
„Řekla jsem mu: "Co se stalo? Ty jsi mě neviděl? Proč jsi se nestáhl",“ řekla Patrick. „Nereagoval. Jasně jsem byla po jeho boku. „Potom povídá: "Ve špinavé stopě mne nemůžeš předjet," a já na to "To byl předjížděcí manévr, Dane. Byli jsme bok po boku. Musíš zvolnit. To jsi neudělal, najel jsi na mě. Jestli si myslíš, že na to zapomenu, mýlíš se."“
Incident okomentoval i Wheldon: „Pořád jen kňourá. Pravděpodobně je hodně pod tlakem. Její kolegové vyhrávají a ona ne.“
Tyto rozpory dokonce v novinách předčily i vítězství Tonyho Kanaana a dostaly se na titulní stránky většiny amerických deníků.
foto: IndyCar Media
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?