Team Australia review - nováček Simon Pagenaud si dojel pro výborné páté místo, zatímco dosavadní vedoucí muž šampionátu Will Power prožil závod plných chyb a nyní ztrácí na prvního Bourdaise čtyři body.
Simon Pagenaud, 5. místo V prvním kole jsem si pomyslel: "Panebože, tady budeme mít ještě více smůly", ale vůz Aussie Vineyards byl skvělý, zvláště na červených pneumatikách. Byly fantastické a já přesně věděl co vůz potřebuje. Při prvních zastávkách jsem předjel pár lidí. Jezdil jsem co nejtvrději a zároveň šetřil palivo. Je skvělé dojet do cíle v první šestce, byl to můj cíl pro začátek sezóny.“
Will Power, 11. místo Byl to pro nás nešťastný závod. V první kole jsem věděl, co chce Sebastien udělat. Šikanu projel rovně a zdržel mne, čímž mne Justil Wilson předjel. Všechno šlo podle plánu až do první zastávky, tankování bylo opravdu pomalé a my ztratili pár pozic. Wilson byl ještě trochu pomalejší, chtěl jsem ho předjet, ale chyboval jsem a od té doby šlo všechno z kopce.
foto: Walker Racing
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.