I přes poslední místo na startu je Scott Sharp optimistický a od závodů vypsaného na 80 kol si slibuje solidní výsledek.
Služebně nejstarší jezdec v kvalifikaci chyboval, když v zatáčce číslo sedm ztratil kontrolu nad vozem. Nakonec vše bravurně zvládl, ale kolo dokončil s velmi pomalým časem, který jej odsunul na sedmnáctou, poslední pozici.
Sharp dojel v loňské sezóně na dvanáctém místě a v minulosti zde slavil vítězství v závodech Trans-Am. S členitou tratí má tedy nějaké zkušenosti. Ovšem proti němu hraje fakt, že v Infineon se nedá příliš předjíždět a postavení na startu je velmi důležité.
„Bez pochyby je to frustrující. Každý tvrdě pracoval. Udělali jsme v noci na autě mnoho změn a já s ním byl ráno v tréninku opravdu spokojen. Doufal jsem, že dokážu zajet stejný čas jako předtím. V první polovině jsem si vedl slušně, ale v sedmé zatáčce přišla krušná chvíle. Zadek sebou náhle trhl a já si myslel, že ztrácím kontrolu a havaruji. Naštěstí jsem to zvládl, ale ztratil jsem mnoho času, který pohřbil moje kvalifikační kolo.“
Foto: Fernandez Racing
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.