Infineon - 1. a 2. trénink: úvodní dva tréninky dopadli podle očekávání, v čele se totiž střídali jezdci týmu Penske a Ganassi. Poprvé byl nejrychlejší Castroneves a několik hodin později Dixon.
Povrch dráhy zkropil déšť a tak se v prvních pětačtyřiceti minutách nedělo nic zajímavého. Většina pilotů trávila čas v boxech a čekala na příznivější podmínky. Jakmile začal povrch dráhy schnout, přišlo to pravé testování.
Zajímavou novinkou víkendu je návrat podvozků Panoz, které se naposledy objevil ve Watkins Glen. Konkurenční Dallara podává na oválech lepší výkon a celkově si ji jezdci nemohou vynachválit, naopak Panoz je „králem zatáček“. Podvozek Panoz neušel zájmu Scotta Dixona, Dana Wheldona, Scotta Sharpa, Danici Patrick, Buddy Riceho a Jeffa Simmonse.
Druhý trénink vyhrál Scott Dixon, jenž se na klasických tratích cítí jako doma. To samé by mohl říct i Dario Franchitti, jenž preferuje zatáčky před ovály. Ztracenou formu našel Marco Andretti a oproti posledním závodům se nyní objevil na špici, konkrétně na čtvrtém místě. Za zmínku stojí fakt, že zde v minulém roce vyhrál závod Indy Pro Series.
Foto: IndyCar Media
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.